Hľadať výraz na stránke:

Hľadať výraz na internete:

Vetranie je nevyhnutné!

Pri nedostatočnej výmene vzduchu sa nahromadená vlhkosť vyzráža na najchladnejších miestach v miestnosti - najčastejšie na skle, ale v tom horšom prípade sa prejaví vznikom plesní na stenách. Pri drevených eurooknách môže dôjsť k poškodeniu povrchovej úpravy.
Príčiny vzniku plesní:

  • zvýšená vnútorná vlhkosť (bazén, kvety)
  • nesprávne alebo slabé vetranie
  • prerušovaný spôsob vykurovania
  • nesprávne umiestnenie závesu

Najjednoduchším spôsobom ako môžeme zamedziť vlhkosti v miestnosti je vetranie. K tomu napomáha mikroventilácia, alebo iné odvetrávacie okenné systémy. Najúčinnejším spôsobom je nárazové vetranie, čo znamená dvakrát denne otvoriť okná dokorán po dobu 10 - 15 minút. Cieľom je dosiahnuť dôkladnú výmenu vzduchu a nie prílišné vychladnutie stien miestnosti. Je potrebné si uvedomiť, že vetranie musíme zabezpečiť i v zimných mesiacoch. A práve v tomto období sa najmenej vetrá, čo má za následok kondenzát na sklách.
Čim má zasklenie nižší koeficient prestupu tepla, tým je jeho vnútorná povrchová teplota vyššia a tým menej sa vyskytuje kondenzácia na sklenených plochách.

Naša firma poskytuje záručný a pozáručný servis a po dlhoročných skúsenostiach dokážeme poradiť pri problémoch vzniknutých používaním.

Dodávatelia, partneri

www.drevomax.sk
www.hasta.sk
www.spolkovac.sk
www.ps-sluzby.sk
www.denbraven.sk
www.climax.cz