Hľadať výraz na stránke:

Hľadať výraz na internete:

Parapety

Parapety GUTMANN sú vyrobené z ťahaného hliníka. Hrúbka od 1,6 mm plynule narastá v závislosti na šírke parapetu až do hrúbky 3,5 mm z dôvodu zabezpečenia tvarovej stálosti parapetov. Jednotná povrchová úprava aj v spodnej časti nekazí estetický dojem z budovy. Každá šírka má predpísanú
koncovku, ktorá svojim tvarom zabráni zatečeniu vody do fasády a jej znehodnoteniu.

VÝHODY VOČI 1 mm PARAPETÁM:
1. tvarová stálosť aj pri väčších šírkach
2. obojstranná povrchová úprava bez kazov v ohyboch
3. široké príslušenstvo spojok a koncoviek

Hrúbka parapetného profilu: 1,6 – 3,5 mm v závislosti od šírky. Plastové koncovky sú stabilizované voči UV žiareniu.

Farebné prevedenie:
biela RAL 9016,
stredný bronz G214,
strieborné EV1

Dodávané šírky: 50, 70, 90, 110, 130, 150, 165, 180, 195, 210, 225, 240, 260, 280, 320, 360
Vonkajšie hliníkové parapety GS 25 chránia výstupky múru okná pred poveternostnými vplyvmi.

Plastová koncovka

Označenie Typ Prevedenie
B 250 Plastová koncovka Biela, Hnedá, Strieborná
B 254 AL Plastová koncovka na omietku Biela, Hnedá, Strieborná
B 256 AL Plastová koncovka do omietky Biela, Hnedá, Strieborná
UD 40 Tesnenie parapety Čierna
UD 40W Tesnenie parapety Čierna
RS 25 Držiak parapety Čierna
DA 17 Krycí profil na skrutky Biela, Hnedá, Strieborná
H_DA17 Upevňovacie podložky pod skrutky Prírodná

Předokenní rolety

Predokenná roleta sa skladá z roletového panciera, boxu a z vodiacich líšt. Pancier je súbor lamiel, ktoré môžu byť hliníkové (vyplnené polyuretánovou penou) dodávané štandardne v 10-tich farebných odtieňoch alebo plastové v 7-mich farebných odtieňoch. Hliníkové vodiace lišty sa pripevňujú do rámu okna alebo ostenia a sú dodávané vo viacerých tvarových prevedeniach umožňujúcich optimálne osadenie rolety. Štandardne sú dodávané v bielej a hnedej farbe (možné i RAL prevedenie). Roletový box je vyrobený z valcovaného hliníku a je dodávaný v 5-tich veľkostiach, v závislosti od výšky rolety. Box je možný dodať i v guľatom prevedení a v rovnakej farbe ako vodiace lišty. Bežným doplnkom roliet dnes býva motorické ovládanie s možnosťou skupinového riadenia jednotlivých roliet a centrálnym ovládaním.

Rolety- podomítkové provedení

Podomietkovým prevedením rolety je dosiahnutý čistý a ničím nerušený vzhľad fasády. Roleta sa skladá z roletového panciera, boxu a z vodiacich líšt. Pancier je súbor lamiel, ktoré môžu byť hliníkové (vyplnené polyuretánovou penou) dodávané štandardne v 10-tich farebných odtieňoch alebo plastové v 7-mich farebných odtieňoch. Roletový box je vyrobený z hliníkového plechu a je dodávaný v 5-tich veľkostiach, v závislosti od výšky rolety. Box je opatrený drevocementovou doskou a omietacou hliníkovou lištou pre možnosť zaomietnutia. Bežným doplnkom roliet dnes býva motorické ovládanie s možnosťou skupinového riadenia jednotlivých roliet a centrálnym ovládaním. Rovnako ako roleta montovaná dodatočne, môže byť i podomietková roleta vybavená navíjacou protihmyzovou sieťou.

Siete proti hmyzu

Siete proti hmyzu sú najefektívnejšou prirodzenou ochranou proti obťažujúcemu hmyzu. Napriek tomu, že je ich funkcia predovšetkým praktická, svojím moderným designom sa stávajú elegantným doplnkom okien a dvier. Sieť je vyrobená z poplastovaného sklolaminátového vlákna, ktoré nepodlieha korózii a dobre znáša teplotné rozdiely. Je dodávaná v šedej farbe a na okne je prakticky neviditeľná. Hliníkový rám je vyrobený z valcovaného hliníku a povrchovo je chránený vypalovacím lakom. Je dodávaná vo farbe bielej a hnedej. Do výrobného programu bola zaraadená protipylová a zosílená sieťovina.

Vnútorné vertikálne žalúzie

Látkové vertikálne žalúzie v sebe spájajú slnečnú clonu s elegantnou dekoráciou interiéru. Tvoria modernú dominantu bytových a kancelárskych priestorov a zároveň nahrádzajú tradičné bytové prvky, ako závesy a záclony.

Vnútorné žalúzie Euro 25

Žalúzia je určená a priamo vyvinutá pre inštaláciu do eurookien či okien plastových (bez deliacich priečok). Montáž možno realizovať do zasklievacej lišty s krytím montážnych držiakov širokou elegantnou lištou. Bočné vedenie silónovou strunou ponúkame ako štandard. Ovládanie je riešené retiazkou umiestnenou vľavo či vpravo, ktorou možno bez problémov vytiahnuť akúkoľvek veľkosť žalúzie. Ponúkame tri štandardné farby retiazky dľa farby žalúzie + striebornú. Žalúziu je možné opatriť elektromotorom, ktorý možno ovládať klasicky káblom, poprípade diaľkovo. V tomto prípade je nutná inštalácia trafa.